Чернівецька громада
Вінницька область, Могилів-Подільський район

Заходи, щодо попередження шахрайств з використанням Інтернет ресурсів

Дата: 02.03.2021 16:20
Кількість переглядів: 423

Заходи, щодо попередження шахрайств з використанням Інтернет ресурсів

Протягом 2021 року продовжують мати місце випадки, пов’язані із заволодінням коштами громадян з використанням Інтернет ресурсів або електронного доступу до банківських рахунків. 
Інтернет – сприятливе середовище для шахрайств. Цьому сприяють характерні для мережі анонімність і масовість.
Аферистів насамперед приваблює попит на послуги Інтернет магазинів та аукціонів, який щороку зростає у кратні рази. Найбільше шахрайств з використанням Інтернет ресурсів, серед яких переважають купівля-продаж товарів (послуг), а також списання та викрадення коштів з банківських рахунків.
Причиною скоєння кіберзлочинів є те, що громадяни під час спілкування в Інтернеті чи по телефону з невідомими особами, які представляються співробітниками банків, торгових підприємств, павільйонів, надають повні анкетні дані, номери сім-карток мобільних операторів, банківські та рахункові рахунки. Злочинець отриману інформацію відразу ж використовує в банкоматах, знімаючи з терміналу грошові заощадження.
Складність викриття вказаної категорії злочинів криється у великій географії їх скоєння. Йдеться, насамперед, про те, що картки, на які жертви переказують кошти імітуються в одній області, знімають готівку в іншому регіоні, а власне потерпілий перебуває у третьому місці країни.
Яких правил слід дотримуватися користувачам Інтернет ресурсів:
- розраховуватись зі службою доставки по факту отримання товару (післяплата) або передавати готівку безпосередньо продавцеві в руки;
- не рекомендується переказувати кошти на гаманці електронних платіжних систем (це не гарантія стовідсоткової ідентифікації особи користувача (продавця));
- якщо продавець пропонує перерахувати кошти на рахунок однієї з банківських установ – вимагайте від нього копію паспорта, а для Інтернет магазинів – реєстраційні документи суб’єкта господарювання, аби перевірити відповідність банківських реквізитів з даними продавця (шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжність між анкетними даними продавця та власника картрахунку).
У випадках шахрайства, громадянам необхідно відразу звертатись у відповідну банківську установу для блокування рахунку та у правоохоронні органи – з метою запобігання вчинення злочину.

Могилів-Подільська
місцева прокуратура Вінницької області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь