ПРОФІЛАКТИКА БОТУЛІЗМУ

Ботулізм— гостре токсико-інфекційне захворювання небезпечне тим, що відразу ж вражає нервову систему. Збудник хвороби – патогенна паличка з красивим, схожим на старогрецьке, ім'ям клостридія – може ховатися в звичайній консервній банці. Причому це стосується будь-яких консервів – і м'ясних, і рибних, і овочевих. Але більш за все клостридія любить мариновані грибочки та тушковане м'ясо. Ботулізм можна також підчепити, покуштувавши копченини й червоної риби. Проте в 95% випадків причиною ботулізму стають консервовані гриби домашнього приготування, та м'ясо домашнього приготування, оскільки вони не проходять необхідної термічної обробки.  В одній і тій же банці ботулотоксин накопичується кублами — заражені ділянки розсіяні по всьому вмісту банки. Тому не всі люди, які вживали консервовані продукти з тої самої банки, захворюють.

09:34:39 24.07.2024

Поради для населення та операторів ринку з обігу харчових продуктів щодо зберігання та споживання харчових продуктів у разі відключення електроенергії

З настанням спеки у літній період зростає ризик поширення гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед населення. Спалахи гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь пов’язані з недотриманням температурних умов та термінів зберігання харчових продуктів, порушеннями технології приготування страв, в т.ч. недотриманням режиму термічної обробки кулінарних виробів, а також використанням води незадовільної якості та купанням у забруднених водоймах.

09:33:43 24.07.2024

Гігієна користування мобільним телефоном!!!

Мобільний телефон (смартфон) – це дуже зручний та корисний засіб, однак, його використання потребує певних гігієнічних навичок. Окрім наявних переваг, цей гаджет має деякі небезпечні для здоров’я людини аспекти, одним з яких є електромагнітне випромінювання.

13:22:15 16.07.2024

Карта допомоги та перенаправлення

Інформація про допомогу для постраждалих осіб від фізичного, психологічного, сексуального та економічного насильства для надавачів послуг, працівників гуманітарних та громадських організацій, представників громад

15:46:17 09.07.2024

БЕРЕЖІТЬ ЗДОРОВ’Я

Вода не є необхідною для життя – вода і є життя, вважав французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері. І з цим важко не погодитись: щоденне вживання чистої питної води є необхідною передумовою здорового життя.Про шкідливість нітратів, про те, що дуже часто причиною отруєння стають овочі і фрукти (особливо небезпечними є кавуни та дині), мабуть, чули всі. Але не менш небезпечною є питна вода, яка містить підвищений рівень нітратів, адже воду вживають кожного дня і всі, без винятку, люди.

14:36:50 09.07.2024

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ЗБИРАННЯ УРОЖАЮ

Жнива завжди були підсумком роботи селян і вимагали високого рівня організації та відповідальності. Крім турбот, пов’язаних з підготовкою жнивного інвентарю працівникам агропідприємств потрібно захищати врожай від стихійних лих та пожеж.

15:22:15 03.07.2024

На Вінниччині система БПД шукає психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей

Розпочався конкурс з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей через систему БПД: прийом документів до 27 червня. Про це повідомляють в Координаційному центрі з надання правничої допомоги.

16:27:22 26.06.2024