Голодомор - страшна сторінка нашої історії

Дата: 26.11.2021 16:37

Напередодні Дня пам'яті жертв голодоморів, враховуючи карантинні  обмеження, представники Чернівецької селищної ради та громадськості вшанували пам'ять невинно убієнних – заморених голодом українців. У ХХ столітті українці тричі пережили голодомор. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Саме його називають геноцидом українського народу. Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Це була безкровна війна тоталітарної системи проти українського народу, для того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос. Не можна собі уявити, що в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка була житницею континенту, знищено голодом мільйони людей! Тільки дітей, зморених голодом - 3 млн. 900тис.! І це ще не остаточний підрахунок жертв. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
Завтра, 27 листопада, в храмах УПЦ, РКЦ та ПЦУ громади відбудуться заупокійні служби. А о 16.00 запрошуємо всіх чернівчан приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку», долучившись до загальнонаціональної хвилини мовчання, запаливши у вікні своєї домівки свічку як символ пам’яті та віри у майбутнє.