Чернівецька громада
Вінницька область, Могилів-Подільський район

Місця літнього відпочинку

Дата: 30.05.2022 15:18
Кількість переглядів: 241

Фото без опису

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання громадянами правил безпечної поведінки на водних об’єктах, купання в нетверезому стані, необережність при вилові рибиі при користуванні різними плавзасобами та інші нещасні випадки.

А під час літніх канікул збільшується і кількість загиблих серед дітей. Маленькі шукачі пригод вирушають на місцеві річки та ставки без супроводу дорослих, часто навіть не вміючи плавати. Як результат – сумна статистика.

Аби якось зменшитипоказникизагибелі на водних об’єктах, фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій постійно патрулюють офіційні місця відпочинку біля води, також щодня проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку.

Відпочиваючи, завжди треба пам’ятати про безпеку. Купатися треба в місцях, які визначені місцевими органами виконавчої влади та обладнані для купання людей, інакше можна отримати травми ніг, які пов’язані з засміченням дна водойми скляними і металевими предметами.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила у біду, підтримуючи її на плаву. Врятувати вплав одночасно декількох людей неможливо, тому рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого.

Щоб не трапилось біди, навіть той, хто вміє добре плавати, повинен постійно бути обережним, уважним, дисциплінованим, і суворо дотримуватись правил безпечної поведінки на воді.

До них належить заборона:

– купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;

– пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

– запливати за буйки;

– випливати на судновий хід і не наближатися до суден;

– гратися у воді (тягнути когось за ноги під воду, робити захвати шиї, тощо);

– заходити у воду у нетверезому стані.

У швидкій річці можна потрапити у сильну течію яка підхоплює плавця і починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега. У випадку, якщо плавець опинився у воді під час сильного пориву вітру, він не зможе вийти з води. У таких випадках необхідно обрати найбільш сильну попутну хвилю, наблизитися на ній до берега і вибігти на нього.

Причиною загибелі людей на воді можуть бути і вири, які затягують навіть досвідчених плавців, підводні плини, що паралізують волю людини, яка пливе; водорості, що сковують рухи плавця. Вири і ями підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися, зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен (який добре тримається на воді), штовхаючи його до берега. Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинулися, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло.

У випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

 

Сектор забезпечення заходів попередження НС

У Могилів-Подільському районі ЦЗД

ГУ ДСНС України у Вінницькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь