До уваги перевізників!

Дата: 26.07.2021 08:11

Розпорядженням Голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2021 року №195 «Про організацію заходів з підвищення рівня контролю за габаритно-ваговим та пасажирським перевезенням на автомобільних дорогах загального користування» визначено забезпечення контролю за дотриманням вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів, зокрема, здійснення посиленого контролю за дотриманням учасниками дорожнього руху встановлених обмежень у дорожньому русі великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів.
Також, розпорядженням Голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2021 року №194 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» встановлено, що у разі настання погодно-кліматичних умов у період з червня до вересня поточного року, за яких експлуатація великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів може призвести до значного пошкодження та руйнування автомобільних доріг загального користування (денна пора доби за температури повітря вище +28), забезпечується режим обмежень у дорожньому русі автомобільними дорогами загального користування області великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн з 9-00 до 22 год, крім транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.
Водночас роз’яснюємо, що згідно статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачена відповідальність автомобільних перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема й за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм при перевезенні вантажу.
Одночасно повідомляємо, щодо вимог виконання протокольного рішення за результатами селекторної наради під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка від 12 липня 2021 року № 41-01/1114 про забезпечення посилення державного нагляду за дотриманням законодавства про дорожній рух в частині організаційної роботи з габаритно-вагового контролю із використанням усього наявного обладнання в регіоні та проведення роз’яснювальної роботи з місцевими перевізниками і вантажовідправниками, шляхом проведення спільних заходів та висвітлення інформації про нормативні акти, які регулюють питання контролю, в т.ч. в період підвищених температурних режимів.
У зв’язку з чим, просимо забезпечити посилення державного нагляду дотриманням законодавства про дорожній рух в частині організаційної роботи з габаритно-вагового контролю і проведення роз’яснювальної роботи з місцевими перевізниками і вантажовідправниками, шляхом проведення спільних заходів та висвітлення інформації про нормативні акти, які регулюють питання контролю, в т.ч. в період підвищених температурних режимів.