Колегія освітян Чернівецької громади

Дата: 28.08.2021 14:44

28 серпня відбулось засідання колегії освітян громади. На колегії були присутні директора та заступники директорів ЗЗСО, керівники: дошкільних закладів, інклюзивного центру та закладу позашкільної освіти. В роботі колегії взяла участь селищний голова Олена Бень, яка зазначила: «…В освіті немає місця байдужим і випадковим людям. Від самого дитячого садка та чверть життя дитини ви формуєте її особистість і розум, навчаєте нового і невідомого, коригуєте розвиток, мудро створюєте маленьку частинку історії. Майбутнє нашої громади сьогодні сидить за партами. Яскрава, творча, ініціативна особистість – ось портрет учителя нової доби. Покладаюся на ваші мудрість, професіоналізм і терпіння. Вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, що стоять перед всіма нами Переконана, що спільними зусиллями освіта громади буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої освіти. Висловлюю щиру вдячність всім вам, за вашу велику і натхненну працю, за вашу підтримку і розуміння. Високо ціную всіх вас і кожного зокрема, сподіваюсь, що ваш досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію нових завдань розвитку освіти в громаді. Стратегічним завданням діяльності на наступний навчальний рік для всіх нас є: створення комфортних умов для розвитку дітей, для надання якісних освітніх послуг, співпраця у вирішенні ключових питань розвитку освіти. Тож давайте працювати разом, доповнюючи та підсилюючи зусилля один одного.…».
Начальник відділу освіти Марія Петровська, яка проаналізувала стан освіти в громаді, детально окреслила стан справ в дошкільній та загально середній освіті; окремо зупинилась на особливостях дистанційного навчання в період пандемії COVID-19; проаналізувала результати ДПА, ЗНО та вступної кампанії 2021 року; детально зупинилась на питаннях інклюзивного навчання, національно – патріотичного виховання, на проблемах та перемогах позашкілля. Закцентувала Марія Володимирівна також увагу присутніх на необхідності цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників громади, особливо в умовах реформування освіти. Також у своєму виступі, начальник освіти піднімала питання про прозорість та інформаційну відкритість закладів освіти, запобігання проявів булінгу (цькування), організацію харчування, забезпечення підвозу до шкіл учнів та педагогів. Окремо проаналізувала стан матеріально-технічної бази закладів освіти. І на завершення зазначила: «…Шановні колеги. Безперечно, в закладах освіти нашої громади є досить багато невирішених питань, які потребують значних капіталовкладень. Давно минув той час, коли знаряддям учителя була лише  дошка та крейда. Однак, є й інша правда: коли наявне обладнання та устаткування використовується нераціонально або не на повну потужність. Ще одна істина полягає в тому, що в школі є дві центральні фігури-учитель і учень. Синергія їх взаємодії помножена на наполегливу працю веде до успіху. Для держави надзвичайно важливо, щоб кожен навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина - патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві. Тож нехай дороговказом для кожного із нас будуть слова Святослава Вакарчука, що вже стали крилатими: «Не дивіться на Україну, як на землю своїх батьків. Дивіться на неї, як на землю своїх дітей. І тоді прийдуть зміни…»!..».
Також, до присутніх звернулась голова профспілки освітян громади Наталія Басенко.
На завершення було прийнято відповідне рішення та вручено освітянам Почесні грамоти.