Пожежна безпека в культових спорудах під час святкування Великодня

Дата: 31.03.2023 11:24

Фото без описуНаближається свято – Великдень, Світле Христове Воскресіння. Традиційно це свято збирало до храмів величезну кількість людей – навіть тих, хто зазвичай до храму не ходить. Під час усіх богослужінь священнослужителі та віряни використовують у храмових приміщеннях відкритий вогонь, що становить особливу небезпеку в разі скупчення людей. Тож доцільно нагадати всім правила пожежної безпеки під час участі у богослужіннях.
Зокрема, не допускається залишати без нагляду відкритий вогонь, свічки, лампадки. Тримаючи свічку в руках, потрібно стежити, щоб вогонь не потрапив на волосся під час поклону, на власні або чужі речі. Слід також стежити й за іншими свічками, що потрапляють у поле зору, дотримуватися безпечної відстані між вірянами. Дорослі мають пильнувати за дітьми і не дозволяти їм бавитися з вогнем.
•    підсвічники та інші пристрої, у яких використовується відкритий вогонь, повинні бути встановлені на негорючій поверхні, яка виступає за їх габарити не менше ніж на 0,5 м;
•    переносні пристрої, у яких використовується відкритий вогонь, не повинні встановлюватися на шляхах евакуації;
•    підсвічники та інші пристрої, у яких використовується відкритий вогонь, необхідно розташовувати від горючих конструкцій та від горючих оздоблювальних матеріалів на відстані не менше ніж 1 м так, щоб унеможливити потрапляння відкритого вогню на будівельні конструкції або інші оздоблювальні матеріали та крапання горючої рідини на підлогу.
Фахівці ДСНС неодноразово нагадують священнослужителям на необхідність проводити серед прихожан роз’яснювальну роботу з недопущення виникнення пожеж.
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе запобігти виникненню біди!

Сектор забезпечення заходів
попередження надзвичайних ситуацій