Смачна домашня кухня. Як війна та цілеспрямованість допомогли відкрити власну справу у 19 років.
Вікторія Римар після закінчення школи вступила до Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, де і планувала своє майбутнє. Але лютий 2022 року змінив усі плани дівчини. Разом з сімʼєю вона повернулася до селища Чернівці.
Батько Олександр був мобілізований до лав ЗСУ, а мати Маргарита виховувала молодшу сестру.
“Я ще зі школи хотіла працювати. Мені було це цікаво. Тому, коли закінчила 11 класів, поступила на заочну форму навчання в університет, а сама почала шукати роботу. Пропрацювавши 3 місяці консультантом програми 1С, компанія закрилася і я знову була в пошуках роботи. Невдовзі натрапила на одну сучасну їдальню міста Дніпро і почала там працювати. ”, - розповідає дівчина. -
- Мені сподобалася ця сфера роботи, я навіть записувала все у зошит і це дуже допомогло мені надалі, коли я вже розпочинала власну справу. У 2024 році, коли розпочалися активні бойові дії, я переїхала до Чернівців. Це батьківщина моїх батьків, тому було прийнято таке рішення їхати саме сюди. Я розуміла, що це невелике селище і реалізувати себе буде складно. Але якими б не були зміни, їх треба об’єктивно оцінити, прийняти та рухатись далі».
Одного разу дівчина натрапила на оголошення, що в одному із місцевих кафе потрібен бармен. З метою подальшого вивчення сфери обслуговування вона прийняла цю пропозицію попри мізерну зарплатню. Пропрацювавши місяць, познайомилась з багатьма хорошими людьми, які тепло прийняли її в новому місці. Проте цей досвід роботи став для неї негативним.
«Менше з тим, але ця ситуація зробила мене тільки сильнішою і дала зрозуміти, що у житті можуть зустрічатися різні люди», - розповідає Вікторія про труднощі з якими довелося зустрітися там, де здавалося б навпаки, повинні підтримати і допомогти».
Врешті-решт, Вікторія наважується розпочати власну справу.
На початку це була ідея відкриття закладу швидкого харчування. Але за збігом обставин, їй вдалося отримати у користування будівлю в центрі селища, що дало можливість розширити межі бізнес-плану.
- «Я дуже хотіла, щоб це була домашня смачна кухня. Адже харчування поза власною домівкою стало частиною життя багатьох громадян.
Обговоривши з батьками ідею, вони вирішили мене підтримати фінансово та безпосередньою участю у справі. Допомогли з придбанням кухонного приладдя - гриля, фритюрниці, двох холодильників та конвектора для обігріву приміщення. Ми так раділи кожній покупці, бо дуже хотіли щодня ставати кращими для своїх клієнтів. Ось так і народилася наша сімейна справа, яку ми назвали “Смак”.
Отже, що сьогодні собою представляє кафе домашньої кухні, якому скоро уже виповниться рік. Тут можна смачно пообідати всього за 140 гривень. У комплексний обід входить перша страва, друга (обов’язково з м’ясом), салат на вибір, сік, хліб.
«У нас ви можете зібратись з друзями та рідними, відсвяткувати день Народження або корпоратив, запросити другу половинку на побачення, або ж смачно пообідати з колегами. А також ви можете зробити замовлення з собою та потішити рідних вдома», - посміхаючись розповідає Вікторія.
«Ми готуємо традиційні, звичні для української кухні, страви. Страви з овочів, м’яса, каші, закуски уже встигли стати улюбленими серед місцевого населення, а також проїжджих, які хочуть смачно поїсти».
Меню продовжують розширювати, залежно від запитів клієнтів. А нещодавно ще й почали готувати суші.
У Вікторії ще дуже багато планів та ідей, які вона хоче реалізувати.
“Збільшення потужності – це те, про що я мрію. Дуже хочеться, щоб усе, що ми робимо, залишало тільки гарні емоції у гостей. Наразі працюємо над тим, щоб попри складні реалії, умови для наших відвідувачів були комфортніші»,- ділиться Вікторія.
«Багато речей краще впізнаються на практиці. Можете спробувати трохи попрацювати в тій сфері, де ви збираєтеся відкривати власну справу.
Подивіться на те, як влаштований бізнес зсередини, почерпнете щось корисне і відзначите, яких помилок краще не допускати»,- радить дівчина при відкритті власної справи.
Приємно було поспілкуватися з Вікторією. Коли чуєш такі історії, то віриш, що у житті немає нічого неможливого. Приклад незламності та віри. Історія Вікторії та її сімʼї яскравий цьому приклад.
Підготовлено у межах ініціативи “Медіакордон”, яку реалізує ВОГО “Вінницький пресклуб” у рамках проєкту “Посилення стійкості медіа в Україні”. Впроваджується Фундацією “Ірондель” (Швейцарія) та IRMI, Інститутом регіональної преси та інформації (Україна). Фінансується Фондом “Швейцарська солідарність” (Swiss Solidarity).